Letošní ročník házenkářské extraligy je minulostí. Z titulu se raduje Karviná, která porazila Plzeň 3:1 na zápasy.

Loni ve finále Karviná vedla 2:1 na zápasy, hrála doma, jízdu do zdárného konce ale nedotáhla. Letos už se to ale povedlo. Baník ve středu zvítězil o gól v Plzni a v sobotu doma proměnil první finálový mečbol. Karviná odehrála před zaplněnou halou parádní partii a zaslouženě vyhrála 35:27.

„Definitivně jsem si byl jistý asi tři minuty před koncem, když jsme vedli o šest gólů. Rozhodla plzeňská a naše hra sedm na šest, kde nám některé útoky vyšly. Stěžejní věcí bylo ubránění Bláhy a Doudy plus výborný výkon Petra Mokroše v brance. Je to krásný pocit za tu celoroční práci, jsem strašně rád za kluky a za naše fanoušky, kterým bych chtěl moc poděkovat. Když slyšíte minutu před koncem celou halu řvát mistři, je to krásné,“ svěřil se trenér Karviné Michal Brůna.

Naopak Kopřivnice zůstala bez medaile. Lovosice jednou doma sice porazila, podruhé už to ale nezvládla a v sérii o bronz prohrála 1:3. Tým z města Tatry ve čtvrtém utkání ještě o přestávce vedl, nakonec ale prohrál 25:28.

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient