Krajské mládežnické soutěže odstartovaly. Vstup do jara skvěle zvládla dvanáctiletá mladší žačka z Karviné Nikola Pietrowská, která dala během dvou zápasů 22 branek. Co nám potom prozradila?

Máte za sebou první jarní kolo. Jak moc bylo náročné?

První jarní zápasy byly náročné a jsme rády, že z nich máme aspoň dva body. Během zimy jsme hodně trénovaly, účastnily jsme se ČSPL turnajů v Havířově, v Partizánské na Slovensku a v Rudé Slasce v Polsku. Čekají nás ještě náročnější zápasy na jaře, takže doufám, že se nám bude dařit.

Na podzim jste Porubu porazily, teď jste s nimi prohrály. Co vám na ně chybělo?

S Porubou jsme nehrály úplně špatně. První poločas jsme remizovaly, ale ve druhém jsme udělaly hodně chyb. Navíc nám došly síly a soupeř nám dal sedm branek za sebou. Na tuto ztrátu jsme pak nedokázaly odpovědět a Poruba zaslouženě vyhrála.

Naopak nad Novým Jičínem jste vyhrály. Byl to povedený zápas?

Po zápase s Porubou jsme byly zklamané, ale daly jsme hlavy vzhůru a vstoupily do utkání s Jičínem odhodlané vyhrát. Jičín na nás hrál osobní obranu, na kterou jsme ale dokázaly dobře zareagovat a v podstatě od úvodního hvizdu jsme si držely náskok o pár branek. Hrály jsme týmově, začaly jsme hodně běhat a povedlo se nám proměnit většinu střel. Řekla bych, že většina holek do toho dala maximum, a to asi rozhodlo.

Vy jste dala dohromady 22 branek. Povedly se vám zápasy? Máte formu?

Jsem ráda, že se mi střelecky dařilo, ale byla to zásluha celého týmu. V obou zápasech jsem se snažila projít soupeřovou obranou nebo střílet z dálky, no a nakonec z toho bylo 22 branek. Jestli mám formu? Řekla bych, že ano, snažím se dát do každého zápasu maximum a pomoct celému týmu buď střílením branek nebo vytvářením šancí pro své spoluhráčky. 

Shodou okolností, těmto týmům jste dala spoustu gólů už na podzim. Jsou to oblíbení soupeři?

Asi to budou jedni z oblíbených soupeřů. Na podzim jsem jim dala dohromady 23 branek, tentokrát 22, takže spokojenost je veliká.

Jak už jste zmínila, hrály jste taky ČSPL. Jak moc vám tyto zápasy pomáhají?

ČSPL turnaje jsou fajn a hodně nám pomáhají, protože hrajeme proti kvalitním zahraničním soupeřům. Letos se nám nedařilo tolik jako loni, ale všechny tři turnaje jsme si užily a nasbíraly jsme nové zkušenosti. Na posledním turnaji v polské Rudé Slasce jsem byla zvolena hráčkou týmu, takže jsem ráda, že mě trenéři takto ocenili.

Na podzim jste nastupovala i za starší žačky? Budete za ně hrát i na jaře?

Ano, pravidelně chodím trénovat i za starší žačky. A pokud to vychází, tak za ně i hraju zápasy. Kvalita spoluhráček i protihráček je na vyšší úrovni a vyhovuje mi, že mám tím pádem větší možnost se zlepšit a hrát náročnější zápasy. Tímto bych chtěla poděkovat trenérce starších žaček za šanci si za ně zahrát.

Jaké máte na jaře ambice?

Já doufám, že bychom sezonu mohly dotáhnout do třetího místa. A taky, že přidám ještě hodně branek a trefím méně tyček.

Tvorba webových stránek: Webklient