Krajský výběr chlapců vyrazil na Olympiádu dětí a mládeže s přáním dovést domů medaili. A tu taky nakonec vybojoval. Dívky skončily deváté. 

Chlapci ve čtvrtek po dni volna vyzvali v semifinále tým Plzeňského kraje, na ten ale nestačili a prohráli 8:14. Porážku však hodili rychle za hlavu a v boji o bronz přehráli v obrovské bitvě Jihomoravský kraj 15:14. 

„Semifinále nám nevyšlo, hráli jsme ustrašeně a nervózně. Rychle jsme na to ale museli zapomenout, chtěli jsme bronz. V utkání o třetí místo jsme byli koncentrovaní a více ve hře. Byly to nervy až do poslední chvíle, kdy soupeř poslední střelou minul bránu. Na tým jsme patřičně hrdí, všem hráčům za tento výsledek děkujeme,” uvedl trenér Petr Mazur, jenž tým vedl společně s Jaromírem Petřekem. 

Ve čtvrtek byly v akci taky naše dívky, které v souboji o deváté místo porazily 15:12 Královéhradecký kraj. „Začátek byl nervózní, promítl se do toho den volna a pro nás neznámé prostředí haly v Žeravicích. Naše skupina se totiž hrála v hale Zory Olomouc. Ale holky to zvládly a vybojovaly deváté místo,” řekla trenérka Lucie Hudečková. 

Tvorba webových stránek: Webklient