V létě roku 2020 se rozhodl, že se vrátí domů a bude hrát za Frýdek-Místek. Tomáš Sklenák se rázem stal jednou z nejvýraznějších postav extraligy, aktuálně je ale zraněný. 

Příští rok tomu bude už dvacet let, co Frýdek-Místek získal svůj první a dosud taky poslední extraligový titul. Tehdy u toho byl i Tomáš Sklenák, který patřil k oporám týmu. „Vzpomínám si, jak fanoušci seběhli z tribun na hrací plochu. Pak šli s námi na frýdecké náměstí, kde jsme se celý tým vykoupali v kašně. Lidé řvali z oken, jako bychom vyhráli mistrovství světa. Nedá se na to zapomenout,“ vzpomněl si pro klubový web Frýdku-Místku.

Později Sklenák odešel do Německa, kde vydržel dlouhých patnáct let. V Německu nabral spoustu zkušeností, které teď předává i ve svém Frýdku-Místku. Hodně mu daly například tréninkové kempy pro děti. „Něco takového se nám povedlo i loni v létě ve Frýdku-Místku na příměstském táboře, který si děti ohromně pochvalovaly. Věřím tomu, že v letošním roce tuto akci zopakujeme a doufám, že nezůstane jen u této události. Klub se musí neustále prezentovat navenek, pokud chce mít dobrou image před ostatními,“ říká.

Bývalý reprezentant, který si zahrál na třech evropských šampionátech, se ve Frýdku-Místku stal taky garantem rozvoje mládežnické házené. „Momentálně pomáhám u tréninků, u kterých je zrovna třeba. Na druhou stranu se nechci za každou cenu cpát k věkové kategorii, kterou někdo vede už několik let. Kupříkladu Radim Hustopecký to s žáky skutečně umí. Je vidět, že ho kluci mají rádi. U nich bych v současné době nebyl platnější,“ říká Sklenák, jehož hodně baví práce s dorostenci, kterým má co předat. „Nejvíce se uplatním při taktických trénincích. U menších dětí to přece jen ještě není tolik o házené. Ale líbí se mi myšlenka chodit mezi ně do škol a vzbudit v nich zájem o tento nádherný sport,“ dodal Sklenák, který s rozvojem mládežnické házené ve Frýdku-Místku pomáhá.

Zkušená spojka je aktuálně kvůli zranění mimo hru, Sklenák ale věří, že se na palubovky ještě vrátí. „Házenou miluju a určitě chci ještě hrát. Cítím, že rameno je postupem času lepší a lepší, ale nechci uspěchat návrat na palubovku,“ uzavřel v povídání pro handball.skp.cz.

Foto: Házená SKP Frýdek-Místek

Tvorba webových stránek: Webklient