Chlapecký tým Moravskoslezského kraje uzavřel loňskou povedenou sezonu třetím místem na Olympiádě dětí a mládeže. Teď už ale píše nový příběh. 

Trenéry krajského chlapeckého týmu jsou i letos Jaromír Petřek z Kopřivnice a Petr Mazur z Frýdku-Mísktu. „Zůstali nám čtyři kluci z úspěšné olympiády, zbytek hráčů je nový,” prozradil kouč Petřek.

I letos budou probíhat pravidelné srazy – MITAHY – kterých se kromě stálých trenérů budou účastnit i známí extraligoví házenkáři. Například v Karviné mladým chlapcům předávali své zkušenosti Jan Užek, Martin Galia, Václav Franc nebo Jan Sobol. „Budeme hráče sledovat i v jejich týmech a uvidíme, jak se bude jejich výkonnost vyvíjet. Společné srazy budou pravidelné. Hráči si na sebe zatím zvykají, je to na nich. Uvidíme, kdo na to bude mít a kdo ne,” uvedl Petřek.

Základ krajského týmu opět tvoří házenkáři z Frýdku-Místku a Kopřivnice, součástí výběru jsou ale taky hráči z Ostravy, Karviné, Třince nebo třeba Klimkovic. „Těšíme se na spolupráci se všemi kluby. Loňský rok byl úspěšný, chceme proto využít získané zkušenosti a posunout se zase dál,” řekl Petřek.

Vrcholem uplynulé sezony byla Olympiáda dětí a mládeže, letos to bude červnový turnaj krajů. „Náš tým ještě zdaleka není uzavřený. Podzim ukáže, kdo do něj může naskočit a kdo vypadne. Vše je otevřené. Každý, kdo se tady objeví, se do výběru může dostat. Dveře má otevřené každý,” uzavřel kouč Petřek.

Tvorba webových stránek: Webklient