Starší dorostenky Poruby zaskočily vedoucí Slavii. Na půdě už jistého vítěze soutěže vyhrály 22:20.

Slavia dosud v sezoně prohrála jediný zápas v Písku, ovládla i prestižní Prague Handball Cup. Teď ale nestačila na starší dorostenky z Poruby.

„Naše holky potvrdily vzrůstající formu už minulé kolo, kdy doma porazily Jindřichův Hradec. Proti Slavii podaly výborný soustředěný výkon a hned od začátku zápasu udržovaly mírný náskok,“ řekla trenérka Poruba Alena Humlová.

Ta měla pro své hráčky samá slova chvály. „Zvládly velmi vysoké tempo zápasu, stačily se vracet s hráčkami Slavie a pokrýt tak jejich největší zbraň, tedy rychlý útok v první a druhé vlně . Vycházely jsme z výborné obrany podpořené skvělým výkonem Pati Wizurové v bráně. V útoku se holky držely taktických pokynů, a i když se Slavie snažila gólově dotáhnout, což se jí povedlo i třikrát během druhého poločasu, holky vždy zabojovaly, kolektivním výkonem v maximálním tempu a konečně také téměř bez technických chyb dotáhly utkání do vítězného konce,“ uvedla trenérka Humlová.

Hráčky Poruby v Praze podporovala i početná skupina fanoušků. „Děkujeme jim, vytvořili nám v Praze téměř domácí prostředí. Jsme hrdí na to, jak se holky posouvají, a jak hrály kolektivně. Přesně podle našeho hesla: sestra za sestru, my jsme tým,“ chválila trenérka Humlová.

Tvorba webových stránek: Webklient