Jednačtyřicetiletý Tomáš Sklenák byl ještě v minulé sezoně oporou extraligového Frýdku-Místku. V tom ale nyní nečekaně skončil. Bývalý reprezentant se zkušenostmi z německé Bundesligy totiž bude trénovat konkurenční Kopřivnici.

Jak se váš návrat do Kopřivnice upekl? Plánovali jste to dlouho?

Oslovil mě Jirka Gřes a nasadil mi do hlavy, jestli bych to nevzal jako hlavní trenér u kopřivnického áčka. Opravdu jsem z toho pár dní nespal a hodně jsem přemýšlel. Kontaktoval mě před naším posledním zápasem na Dukle.

Co vás zpátky do Kopřivnice přivedlo?

Obrovská výzva. Házenou dělám 24 let na profesionální úrovni, byla výzva jít k mužům jako trenér.

Jak na své začátky v klubu vzpomínáte?

Na Kopřivnici vzpomínám rád, měli jsme super partu. Vždy jsem se tady rád vracel, buď jako soupeř, nebo za kluky. Dostal jsem tady velké základy od zkušených hráčů jako byl Krčmář nebo Jiránek. Na ty roky vzpomínám opravdu rád.

Ve Frýdku-Místku jste působil u mládeže. Lákalo vás posunout se zase o stupínek výš?

U dorostu ve Frýdku-Místku jsem byl sedm měsíců. Bavilo mě předávat jim zkušenosti a ukázat jim je přímo na hřišti. Bylo to super. Trénovat může byla ale výzva, která mě lákala. Uvidíme, jak to půjde.

Co na váš konec řekli ve Frýdku-Místku?

No, jak se to vezme. Všichni nějak pochopili, proč to chci vyzkoušet. Ale určitě jsem jim zamíchal s plány. Tím se jim chci omluvit a zároveň poděkovat za pochopení.

Znamená to, že vaše aktivní kariéra je u konce?

Vypadá to, že ano, ale ještě se chci rozloučit. Zatím je v plánování, jak to proběhne. Ale absolutní konec bude až v Trnávce, to už jsem tak nějak slíbil klukům.

Existuje třeba možnost, že byste hrál i za Kopřivnici?

Hraní v Kopřivnici bych asi neřešil, raději bych se asi soustředil na roli trenéra. Ale trénovat určitě budu, abych klukům ukázal, co po nich budu chtít. A taky, abych jim poradil.

Nebude vám házená jako hráči chybět?

Házena mi bude strašně chybět. Hned bych měnil roky a začal všechno znova.

Kopřivnici se minulá sezona moc nepovedla. Bude ta příští lepší?

Musíme být trpěliví. Uvidíme, jak si vše sedne a jak to bude fungovat, ale určitě nejsem ten typ, kdo chce hrát dole. Určitě je vždy cílem dostat se do play-off. Pro mě je však všechno nové, tak uvidíme, jaké to bude. Doufám, že nás poženou fanoušci.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient