Po dohodě klubu TJ TŽ Třinec a Moravskoslezského krajského svazu házené proběhl nábor dětí do házenkářského oddílu. Ten se povedl na jedničku.

Nábor si třinecký klub dohodl se třemi základními školami (ZŠ D.a E. Zátopkových, ZŠ Slezská a Jubilejní Masarykova ZŠ) a trenérkou Moravskoslezského krajského házenkářského centra Petrou Vavříkovou.

„Dohoda se školami byla rychlá a velmi příjemná. Děti z prvního stupně si vždy vyzkoušely miniházenou formou miniturnaje v rámci třídy, který byl přizpůsoben věku žáků. Některé třídy stihly i krátkou výuku míčové techniky,“ uvedla Vavříková.

Všechny děti házená velmi bavila a zájem o informace o tomto sportu byl mezi nimi veliký. „Samozřejmě pak záleží i na rodičích, zda dítě na trénink přivedou. Co mě hodně potěšilo, byl zájem učitelek o miniházenou, většina ji s dětmi nehrála a teď ji určitě zapojí do hodin tělesné výchovy. Stejné nábory probíhají i na školách v Porubě a domluven mám opět i nábor pro Sokol Karviná,“ dodala Petra Vavříková.

Spolupráci si pochvalují také v třineckém klubu. „Na nábory mám od učitelek jen pozitivní ohlasy, máme díky nim už sedm nových děvčat. Spolupráce s trenérkou Vavříkovou byla výborná. Myslím, že nábory zopakujeme,“ řekla třinecká trenérka Jana Rzymanová.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient