Už v pátek odstartuje premiérový ročník mezinárodního turnaje Handball V4 Cup. Domácí tým chlapců budou mít na starost trenéři Petr Mazur a Jaroslav Petřek. 

Reprezentanti Moravskoslezského kraje se poprvé sešli už v červnu. Znovu se potkali v úvodu tohoto týdne a začali ladit formu na dlouho očekávaný turnaj, který proběhne od pátku do neděle v Polance nad Odrou. 

„Těšíme se, až na to v pátek vlítneme,” uvedl jeden z trenérů Petr Mazur, který na klubové úrovni působí ve Frýdku-Místku. „S Poláky a Slováky se známe, ale Maďaři, to pro nás bude něco nového. Myslím, že právě Maďarsko bude mít nejsilnější tým,” dodal. 

Domácí výběr tvoří zástupci z Frýdku-Místku, Kopřivnice, Polanky a Ostravy. Žádného zástupce naopak nedodala Karviná. „Nikdo z Karviné se nám do mužstva nehodil,” uvedl Mazur, jenž je sám zvědavý, jak severomoravský výběr v mezinárodní konfrontaci obstojí. „Nedávno jsem byl s Frýdkem-Místkem v Polsku a ukázali jsme, že to neděláme vůbec špatně. Tak uvidíme, jak dopadneme tentokrát,” řekl jeden z koučů českého mužstva. 

Hlavní síla domácího výběru by měla spočívat v silných gólmanech. „Ti by nás měli podržet. Taky máme ostré spojky a šikovná křídla. Sám jsem zvědavý, jak si povedeme,” vyhlíží už Mazur páteční start proti týmu Západoslovenského kraje. 

Tvorba webových stránek: Webklient