Mládežnické týmy z našeho kraje odehrály během uplynulého víkendu zase řadu náročných zápasů. V akci byli i mladší žáci Hlučína, kteří se stali naším Týmem kola.

Mladší žáci Hlučína letos vyhráli všech osm zápasů. Mají nejlepší útok i nejpevnější obranu. Suverénně kralují skupině II a poráží jednoho soupeře za druhým. O víkendu zdolali vysoko 38:3 tým Třince a zvítězili 19:9 nad Polankou B.

„Myslím, že nejsme sami, kdo se potýkal, nebo stále potýká, se stejným problémem, a to je absence hráčů po covidu. Za Třinec nastoupily k zápasu hlavně holky, i proto byla naše výhra tak vysoká,” řekl jeden z hlučínských trenérů Libor Kozubek.

Zatímco například Frýdek-Místek nebo Polanka mají v tomto ročníku týmy dva, Hlučín má výběr jeden. „Jsem rád, že se nám nakonec podařilo poskládat zdatný tým, a že se můžeme měřit i s kluby hrající ve skupině I. V kvalifikaci Československé ligy jsme porazili Nový Jičín a remizovali jsme i s áčkem Polanky,” uvedl Kozubek.

Hlučínští žáci se prezentují dobrými výkony, a tak se nabízí otázka, proč vlastně nehrají ve vyšší skupině. Odpověď je ale jednoduchá. „V srpnu jsme tady měli opravdu málo hráčů a vůbec jsme nevěděli, jestli budeme schopni hrát. Pak jsme ale na hřišti oslovili hrající si děti a přemluvili jsme je k házené. Teď jsou velmi dobří, ale před sezonou jsme opravdu netušili, zda to vůbec zvládneme,” vysvětlil druhý trenér Zdeněk Broukal, jenž aktuálně s týmem plánuje účast na několika turnajích. V polovině prosince tak Hlučín vyrazí například poměřit síly s elitními týmy Jihomoravského kraje.

I když je klub HC Hlučín jedním z těch menších a v mužské kategorii má jen mladší žáky, mladší dorostence a muže, hlučínská mládež dělá velké pokroky a ukazuje hodně zajímavý potenciál. „Na kluky jsme přísní, to je pravda, plánujeme a využíváme každou minutu tréninkového času, abychom naše kluky něco naučili. A tato práce sklízí úspěchy,” dodal Broukal.

Tvorba webových stránek: Webklient