Také v minulých dnech bylo k vidění spoustu kvalitní mládežnické házené. Nás nejvíce zaujal B tým mladších žáků Polanky. 

Polanka nejprve porazila 24:16 Klimkovice a následně udolala po výsledku 15:14 i B tým Frýdku-Místku. „I přes pár technických chyb a nepřesné střelbě ve druhém poločase jsme si dokázali udržet náskok z první půle. Především pak dobrými brankářskými zákroky Matyáše Gärtnera a pěti góly Aleše Prauska se mohli kluci těšit z vítězství,” uvedla trenérka Polanky Petra Zeleňaková o souboji s Frýdkem-Místkem.

Mladším žákům Polanky, kteří aktuálně působí v B týmu, hodně pomáhá, že trénují společně se svými parťáky z polaneckého áčka, a že si zároveň odehrají svou vlastní soutěž. „Ten posun je u nich znát, na klucích je vidět, že začínají být výhranější a jsou si více jistí i v samotné hře. Cenné zkušenosti pak někteří z nich sbírají i při nominaci na utkáních s družstvem A,” chválí Zeleňaková.

Hráči, kteří v současné době hrají za B tým Polanky, budou v příští sezoně nastupovat za výběr A. Zkušenosti, které letos čerpají, se jim budou rozhodně hodit. „Kluci pracují vážně dobře a chtějí se posouvat. Jsou to bojovníci,” usmála se Petra Zeleňaková.

Tvorba webových stránek: Webklient