Týmem uplynulého kola jsme vyhlásili mladší žačky Poruby. Ty nejprve porazily 20:7 Paskov, poté 33:14 Karvinou a potvrdily parádní formu. Po víkendu je pochválila i jejich trenérka Petra Vavříková.

Máte za sebou zápasy se dvěma nejslabšími týmy tabulky. Nebála jste se, že by je holky mohly podcenit?

Vůbec, holkám jsme věřili. S týmem byly na turnaji mé mladší kolegyně, mladé trenérky Danča Kortusová a Kája Brožová. Každopádně každé utkání začíná za stavu 0:0 a míč je kulatý. Ale hráčky udělaly kus práce, věří si a chtějí vyhrávat.

Podle výsledků šlo v obou duelech o jasnou záležitost. Bylo to tak?

Paskov je sice předposlední, ale oproti podzimu se dost zlepšili. Trenéři je vedou k vysunuté obraně, hrají aktivně, což kvituju. Poločas – osobní obrana, byla vcelku těsná, ale ve druhém, klasické hře, holky přesně plnily úkoly trenérek a v bráně skvěle zachytala naše brankářka. Ta pustila za dvacet minut jen jeden gól a to rozhodlo. S Karvinou jsme hrály podruhé těsně po sobě a tam se nám povedla hlavně útočná část, jak v osobce, tak v klasické hře. Holky byly při střelecké chuti.

Který z těch zápasů byl těžší?

Asi ten první, chviličku totiž trvá, než se holky po dvou týdnech rozehrají. Těžká utkání nás čekají za týden, v posledním kole. Chceme potvrdit dobrou formu a jako v každém utkání protočit na hřišti celý tým. A pokud nic nepokazíme, tak potvrdit pozici, na kterou jsme se díky výsledkům na jaře dostaly.

Byli jste s výkony vašeho týmu spokojení?

Určitě. Holky nám, celému realizačnímu týmu, dělají radost, makají, chtějí se zlepšovat, a hlavně je to moc baví.

Je před vámi poslední kolo, co vás čeká potom?

Hned další týden odjíždíme do Plzně na finále Házenkářského desetiboje. Moc se tam těšíme, je to pro tým velká odměna. Na začátku sezony nás bylo málo, neměli jsme brankářku a nyní, shodou několika okolností, jsme ve finále. Podřídili jsme tomu teď většinu tréninků a chceme tam zanechat hlavně dobrý dojem. Konkurence je obrovská. Pak máme v plánu ještě účast na turnaji Polanka Cup a turnaj v plážové házené v Praze.

Tvorba webových stránek: Webklient