Mladší žačky z Klimkovic zažívají skvělý vstup do sezony. Po zásluze se tak v naší anketě staly Týmem kola. 

Mladé Klimkovické házenkářky během uplynulého víkendu smetly vysoko 32:8 Paskov a následně zvítězily i 32:14 nad karvinským Sokolem. „Pro nás to byly spíše slabší soupeřky, ale jsme rádi, že jsme to zvládli. Důležitá je pro mě předvedená hra a ta byla dobrá,” chválil svůj tým trenér Zdeněk Zbořil.

V Klimkovicích zhruba před pěti lety proběhl nábor a právě mužstvo mladších žaček je jeho prvním produktem. A nutno říct, že velmi povedeným. „Sleduji moderní styly a trendy, které pak přenáším i na naše holky. Ty hrají moderní rychlou házenou a tvoří skvělou partu,” těší Zbořila.

Když se před dvěma lety klimkovický tým postavil proti hráčkám Poruby nebo Hrabůvky, klidně prohrál i o třicet branek. „Ale ušli jsme kus cesty. Poslední půlrok trénujeme každý den a holky se neskutečně posunuly,” řekl Zbořil, jehož tým minulý týden prohrál s Porubou už jen o jediný gól. „Byla to z obou stran krásná házená,” dodal.

Vstup do sezony se tak hráčkám z Klimkovic náramně povedl. „Sám jsem z toho překvapený. I holky a rodiče, kteří za mnou na posledním turnaji přišli a poděkovali, že se holky posunuly někam, kde nikdo ani nečekal, že by mohly být,” dodal Zbořil, jehož také těší, že v jeho týmu nikdo nevyčnívá, ale hráčky skutečně táhnou za jeden provaz. „Není to o tom, že by nás táhla jedna hráčka. Opravu skvěle funguje celý kolektiv,” usmál se.

Tvorba webových stránek: Webklient