Házenkářské soutěže pomalu spějí do finále, to ale neznamená, že by se nic nedělo. Naopak, na palubovkách jsou k vidění stále parádní zápasy.

Také během uplynulého víkendu bylo k vidění hodně skvělé mládežnické házené. Dařilo se i starším žačkám ostravské Poruby, které jsme vyhlásili Týmem kola.

Starší žačky Poruby nejprve narazily na porubský B tým, který porazily 28:21. „Jsou to atypické zápasy. Holky se hlavně snažíme vést k tomu, aby se k sobě chovaly ohleduplně. Vzájemně se totiž štenkrují,” řekl trenér ostravského A týmu Radan Ustrnul.

Ve druhém utkání pak Poruba porazila 27:16 karvinský Sokol. Tedy jediný tým, který s Porubou letos dokázal remizovat a taky jediné mužstvo, které mohlo Ostravanky ještě připravit o celkové vítězství v soutěži. „Deset minut to bylo vyrovnané, pak jsme ale začali hrát zodpovědně v obraně a postupně jsme skóre navyšovali. Už je tedy jasné, že letos vyhrajeme,” uvedl Ustrnul.

Házenkářky Poruby tak splnily povinnost a zároveň navázaly na loňský povedený víkend, kdy v rámci žákovské ligy porazily soupeřky z Písku, Chebu, Kynžvartu a Zlína. „Písek hrál doma, bojoval o třetí místo, o to je naše výhra cennější. Obecně to bylo z naší strany velmi dobré,” pochválil Ustrnul svůj tým, který nakonec skončil v žákovské lize sedmý. „Před sezonou jsme chtěli medaili. Stejně jako ostatní jsme ale měli zranění a nemoci a nedokázali jsme se s tím vyrovnat,” dodal.

Letošní ročník byl vzhledem ke koronaviru specifický, tým Poruby se ale nakonec rozehrál do parádní formy. „Za největší úspěch však považujeme to, když holky pochopily, že pokud nebudou bojovat jedna za druhou, tak se k dobrým výsledkům nikdy nedostanou. Hlavní je tým.” uzavřel trenér Ustrnul.

Tvorba webových stránek: Webklient