Házenkářky Poruby o víkendu sehrály zápas v Hodoníně. Ostravanky klíčové utkání zvládly a zvítězily 29:22.

Poruba i Hodonín měly před vzájemným utkáním čtyři body. Bylo jasné, že kdo padne, ten zůstane přikován na dně tabulky. Hráčky Poruby, které podpořila i početná skupina fanoušků, k zápasu přistoupily skvěle a zapsaly třetí výhru v sezoně.

„Všichni jsme si byli dobře vědomi toho, že v případě vítězství se dané družstvo vyhne baráži. Děvčata plnila taktické pokyny a hrály s velkou jistotou,“ řekl trenér Poruby Jaroslav Hudeček, jehož tým o poločase vedl o čtyři branky.

Po změně stran hostující házenkářky svůj náskok ještě nevýšily a vybojovaly důležitou výhru. „Po celé utkání lavička žila a hráčky se navzájem povzbuzovaly. V tomto utkání to byl skutečně týmový výkon,“ pochválil hráčky Hudeček.

Po závěrečném hvizdu se na hřiště seběhly i hráčky, které byly v hledišti, a společně slavily velké vítězství. „Já bych chtěl touto cestou poděkovat nejen hráčkám, které se o naše vítězství zasloužily na hřišti, ale i těm, které do utkání nezasáhly, a které s družstvem odjely do Hodonína. Ukázaly týmového ducha. Samozřejmě bych chtěl poděkovat i fanouškům, kteří vážili cestu do Hodonína a byli v hledišti slyšet. Děkuji všem, kteří nás podporovali i u obrazovek a drželi nám palce. Doufám, že se jim naše hráčky odvděčily krásným a bojovným výkonem, který nám přinesl zasloužené vítězství,“ dodal Hudeček.

Tvorba webových stránek: Webklient