Také během uplynulého víkendu pokračovaly extraligové a interligové boje. Týmy z našeho kraje ale tentokrát vůbec nebodovaly.

Karviná vyzvala doma ve šlágru o první místo v Plzeň. Zatímco v pohárovém utkání byl Baník úspěšnější, v sobotu padl. Domácí přitom začali lépe, Talent se ale postupně dostal do tempa a skóre otočil. Hosté si celou dobu udržovali mírný náskok, který ovšem v poslední desetiminutovce Karviná zvládla vyrovnat. Koncovku však opět lépe zvládla Plzeň, která vyhrála 28:26 a v tabulce má náskok tří bodů.

Doma prohrál taky Frýdek-Místek, který nestačil na Nové Veselí. Hosté si vytvořili náskok už v první půli a nakonec došli k vítězství 28:25. „Dopustili jsme se osmnácti technických chyb. Některé byly až naivní, to hovoří samo za sebe. Nezbývá nám nic jiného, než se za tento výkon omluvit našim příznivcům, protože to z naší strany bylo katastrofální,“ prohlásil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Padla taky Kopřivnice, která doma nestačila na Lovosice. Oba týmy se dlouho přetahovaly, nakonec ale byli úspěšnější hosté, kteří zvítězili 27:26. „Já jsem za kluky rád, že dřeli až do konce. Na remízu jsme šanci měli, ale to štěstíčko zkrátka nebylo. Prohra o jeden gól doma určitě bolí, ale musíme se teď sebrat a jedeme dál,“ uvedl kouč Frýdku-Místku Daniel Valo.

Hrály taky házenkářky Poruby, které vyrazily na palubovku favorizovaného Písku. Ten potvrdil své postavení a zvítězil 33:26. „Ve druhém poločase jsme opět udělali velké množství technických chyb, které soupeř nemilosrdně trestal. V tomto utkání nám bohužel nepracovala obrana jako doposud a to byl základ naší porážky,“ uvedl trenér Poruby Jaroslav Hudeček.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient