Dospělou složku sice nemají, s tou mládežnickou ale pracují v Třinci na jedničku. Nejen o tom jsme si popovídali s předsedou třinecké házené Janem Zamarskim. 

Rok 2021 byl znovu náročný. Jak byste ho za váš klub zhodnotil?  

Rok 2021 byl u nás, stejně jako ve všech sportovních a kulturních odvětvích, ve znamení pokusu o návrat k běžné činnosti po komplikacích s pandemií. Povedlo se nám ale udržet téměř 80 procent členské základny mládeže, což je, myslím, solidní úspěch. I letos jsme se zaměřovali na práci s mládeží, jelikož dospělé složky nemáme. 

Na co, co se událo v letošním roce, jste jako klub nejvíce pyšní?  

Určitě máme radost z toho, že se nám podařilo zorganizovat Házenkářský den dětí a příměstský sportovní tábor. Zúčastnili jsme se i MajDay, což je na Třinecku velmi úspěšná a oblíbená sportovní akce. Jsme pyšní i na individuální výkony našich hráčů, někteří z nich se pohybují na špici tabulek střelců a také se pravidelně účastní výběrových tréninků. 

A co se naopak moc nepovedlo?  

Myslím si, že rezervy máme, ať už na poli spolupráce s třineckými školami, či „náborů” budoucích trenérů. Ale i v této těžké době se snažíme na těchto věcech pracovat. 

Jaký očekáváte další rok? S čím do něj půjdete? Čeho budete chtít dosáhnout?  

Chceme dětem dopřát co největší možný počet utkání, také se budeme snažit rozšířit náš realizační tým, ale hlavně chceme, aby děti a mládež náš krásný sport bavil. 

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?  

Určitě slova poděkování. Jak všem trenérům, fanouškům, partnerům, tak také rodičům. Jsem moc rád, že drtivá většina z nich chápe, že pohyb a sport je pro děti ta nejlepší možná volba využití volného času. 

Tvorba webových stránek: Webklient