Výběrové družstvo starších žaček Moravskoslezského kraje vyrazilo na turnaj do Olomouce. Z předvedených výkonů i výsledků měla výprava radost. 

Zatímco většina dětí se o prázdninách věnovala zimním radovánkám nebo odpočinku, starší žačky Moravskoslezského kraje získávaly nové házenkářské zkušenosti. Minulou středu se krajský výběr, který je tvořen z hráček téměř všech krajských oddílů, zúčastnil přípravného turnaje v Olomouci.

Děvčata odehrála dva obtížné zápasy. Proti výběru Jihomoravského kraje se na začátku nemohla dostat do tempa. Za stavu 0:6 si ale trenéři vzali oddechový čas a poté došlo ke zlepšení, které vedlo až ke konečné remíze 26:26. Proti Olomouckému kraji už holky byly v provozní teplotě a zvítězily 28:21.

„Výsledky turnaje nejsou důležité, protože nejen my, ale i soupeři, zkoušeli nové hráčky, různé herní varianty a systémy. Největším přínosem byla konfrontace s opravdu kvalitními soupeři,” řekl trenér výběru Radan Ustrnul.

Tvorba webových stránek: Webklient