V minulých dnech proběhl druhý ročník karvinského sportovního kempu. Děti si ho náramně užily.

Sportovní kemp pořádala karvinská ZŠ Cihelní ve spolupráci s házenkářským Baníkem. „Druhý ročník byl moc povedený. Měli jsme o deset dětí více než loni. Příští rok snad pokoříme padesátku,“ přeje si karvinský trenér Jan Sobol.

Hlavní tématikou kempu byla házené, děti si však užily i mnoho dalších sportů a zábavy. Hrály se hry, proběhla bojovka, přehazovaná, florbal nebo fotbal. „Měli jsme i netradiční olympijské disciplíny. Bylo toho opravdu hodně. ZŠ Cihelní nám poskytla skvělé zázemí, měli jsme plno sponzorských dárků od rodičů, ovoce, koláče nebo trička,“ řekl Sobol.

Jednu noc děti také přespaly ve škole. „Škoda, že nebylo lepší počasí. Museli jsme zrušit výlet na bazén a výšlap do hor. Ale byli jsme dvakrát na hale, měli jsme speciální tréninky a taky jsme navštívili dva zápasy HCB proti polskému Tarnówu, kde si děti skvěle zafandily,“ dodal Sobol.

Součástí kempu byla také beseda s karvinskými hráči. Děti se tak mohly vyfotit s Dominikem Solákem, Jonášem Patzelem nebo Denisem Harabišem. „Moc se mi to líbilo. Už se těším na třetí ročník,” usmál se Sobol.

Tvorba webových stránek: Webklient