Výběrový tým chlapců Moravskoslezského kraje i letos trénuje Jaromír Petřek. Druhého kouče Petra Mazura nahradil Jan Sobol.

Krajský tým chlapců má za sebou první dvě setkání. Na tom prvním se testovala kondice, pak už se pilovala házená. „Máme ve výběru ty nejlepší hráče z celého kraje. Požádali jsme jednotlivé trenéry, aby nám poslali své nejlepší kluky, kteří by se v krajském týmu mohli uplatnit,” řekl kouč Petřek.

Výběr ještě zdaleka není uzavřený, týmy do něj mohou postupně dodávat i další hráče. „Chceme dát šanci všem, které nám trenéři doporučí. Teď máme okolo 40 hráčů, nikomu dveře nezavíráme. Po novém roce to pak budeme zužovat,” uvedl Petřek.

Základ týmu tvoří hráči z loňského výběru, který skončil na turnaji krajských týmů třetí. „Takže relativně víme, o co se můžeme opřít. Postupně to budeme doplňovat a skládat,” prohlásil trenér Petřek. Vrcholem letošní sezony krajských týmů bude Olympiáda dětí a mládeže v Jihočeském kraji.

Společně s Jaromírem Petřekem, jenž na klubové úrovní působí v Kopřivnici, tým nově vede Jan Sobol z Karviné. „Věřím, že budeme dobře spolupracovat,” dodal Petřek.

Akce probíhají za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient