V letošním školním roce se opět v Moravskoslezském kraji rozjel úspěšný projekt ČSH Školní liga. Do něj se i letos v našem kraji zapojí více než 50 základních škol.

„Jsme rádi, že tento projekt má v našem kraji své tradiční místo a příznivce. Ale zároveň se nám daří, především pak díky šéfům školních lig, rozšiřovat jednotlivé školní ligy o nové účastníky,“ uvedla krajská manažerka Petra Zeleňaková.

Beskydsko-Lašská ŠL, Porubská ŠL, Polanecká ŠL, ŠL Ostrava-Jih a Paskovská ŠL mají rozjezd školní ligy i své první turnaje pro základní školy za sebou. První turnaje má naplánované také Havířovská ŠL, Opavská ŠL, Bohumínská ŠL a Frýdecko-Místecká ŠL. „Doufáme, že v letošním roce se k nám připojí také Novojičínská ŠL, do které se tradičně zapojovalo více než 20 základních škol, a také nově školní liga v Karviné pod záštitou klubu Sokol Karviná,“ řekla Petra Zeleňaková.

V rámci dílčích cílů MSKSH je velmi přínosné a důležité také to, že šéfové jednotlivých školních liga mají přímou návaznost na kluby, čímž zároveň zajišťují a prohlubují partnerství na úrovni základní škola – klub.

Moravskoslezský krajský svaz házené, ve spolupráci s Ostravskou Univerzitou a krajským trenérem MSKSH Rastislavem Trtíkem, také nabízí kurz dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP) Basic Handball. „Můžeme tak školám nabídnout komplexní balíček Projektu Školní liga – vzdělání učitelů, ukázkové hodiny a samotný projekt školní ligy s finanční podporou učitelů a materiálního vybavení pro školy, kterou zajišťuje ČSH,“ upřesnila Petra Zeleňaková. „I v letošním roce věřím ve velmi dobrou spolupráci se šéfy školních lig. A to nejen v průběhu celého školního roku, ale také v dalších projektech MSKSH, které se týkají partnerství základní škola – klub,“ dodala.

Tvorba webových stránek: Webklient