Projekt ČSH Školní ligy se po roční odmlce zdárně povedl nastartovat i u nás v Moravskoslezském kraji.

Přispěl k tomu i druhý ročník kurzu Basic Handball v rámci programu Celoživotního vzdělání pro pedagogické pracovníky pod záštitou Ostravské univerzity, který se tentokrát uskutečnil pro učitele v Havířově.

Ve spolupráci s klubem Slovan Havířov a pedagogem Žanetou Stillerovou vznikla Havířovská školní liga, ve které poměří své síly a nasbírané zkušenosti a dovednosti v miniházené pět základních škol z Havířova.

Díky předaným zkušenostem šéfa Polanecké školní ligy Kataríny Sýkorové vznikla také první školní liga v Bohumíně pod vedením Jaroslava Kalouse.

I přes nepříznivou epidemiologickou situaci se už v některých školních ligách podařilo odehrát i některá kola jednotlivých školních lig. Ve čtvrtek 9. prosince proběhlo už druhé kolo Beskydsko-Lašské školní ligy se šéfem ŠL Jaroslavem Petřekem. První setkání v miniházené za sebou mají i kluci a holky z Frýdku Místku a proběhl taky první turnaj Porubské školní ligy pod vedením šéfa ligy Petry Vavříkové ve spolupráci s klubem TJ Sokol Poruba.

V některých krajských školních ligách se šéfové školních lig museli vyrovnat i s nepříznivou situací a zákazem ředitelů některých základních škol účastnit se takovýchto hromadných akcí. „Přistoupili tedy k odehrání mezitřídních turnajů, které pomohli na jednotlivých školách pro svou školní ligu uspořádat,” uvedla Petra Zeleňaková – krajský manažer Moravskoslezského krajského svazu házené. „Doufáme, že na jaře 2022 bude už příznivější situace a děti se pak budou moct na těchto setkáních s miniházenou dále společně potkávat,” dodala.

Tvorba webových stránek: Webklient