Od 24. do 27. ledna proběhl v Nymburce kemp házenkářských nadějí. Zúčastnily se ho i čtyři talentované hráčky z Moravskoslezského kraje.

Na kemp vyrazily Lucie Knotková, Michaela Kosztolányiová a Karolína Chudá z Poruby, stejně jako Sabina Kolečková z Bohumína. „Naše děvčata absolvovala náročný čtyřdenní program. Své hráčské dovednosti a schopnosti mohly porovnat mezi 60 vybranými děvčaty z celé republiky,“ uvedla krajská manažerka Petra Zeleňaková.

V Nymburce se sešly hráčky, které v jednotlivých krajích patří k nejlepším. „Společně se zapojily do tréninkových procesů, protočily se na stanovištích i u jednotlivých trenérů. Součástí kempu byl i turnaj. Cílem bylo, aby se všechny prostřídaly na hřišti a ukázaly, co v nich je,“ řekla trenéra Klára Sovová z Olomouckého kraje.

Během kempu proběhly i dovednostní soutěže, například sedmičky nebo překážková dráha. „Házená je všestranný sport, holky musí být komplexní. Je třeba, aby byly rychlé a obratné,“ dodala Sovová. Dívky absolvovaly taky přednášku a komunikovaly s trenéry z jiných klubů, než na které jsou zvyklé. „Na závěr každá dostala diplom. Pro holky je to velká zkušenost, kterou poté mohou předávat i ve svých týmech,“ uvedla trenérka.

Nejlepší hráčky, které se kempu zúčastnily, v budoucnu mohou tvořit základ mládežnické reprezentace. „Může to tak být. Ale neznamená to, že dívky, co byly tady, půjdou automaticky do reprezentace. Mohou se do ní dostat i ty, co na kempu nebyly,“ uzavřela trenérka Sovová.

Tvorba webových stránek: Webklient