Se začátkem nového pololetí se v našem kraji rozjela i okresní kola Školského poháru v házené pro 6. a 7. třídu základních škol.

Jako první májí svá okresní kola odehráno v Opavě – a to dokonce v obou kategorii, tedy chlapců i dívek.

Ve čtvrtek 8. února se utkala děvčata. Do okresního kola se přihlásilo pět škol a prvním postupujícím do krajského kola se stala ZŠ Otická. Známe i prvního postupujícího z kategorie chlapců – jsou to žáci ze ZŠ Kylešovice, kteří potvrdili své hráčské dovednosti a stejně jako loni postoupili do krajského kola.

„Díky ještě stále aktivní člence opavského házenkářského klubu Vlaďce Feilhauerové se nám již druhým rokem daří v tomto okrese pořádat za hojné účasti základních škol okresní kola Školského poháru v házené. V Opavě došlo již loni i k obnově projektu Školní liga, a tak doufáme, že se nám díky těmto akcím podaří na Opavsku zase obnovit mládežnickou házenou,” uvedla krajská manažerka Petra Zeleňaková.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient