Seminář proběhl pod vedením lektorky Terezy Simperové, akce se konala v rámci školní ligy ve sportovním centru Dubina.

V hale probíhalo sportovní dopoledne pro 3. a 4. třídy, kterého se zúčastnilo celkem 13 družstev z devíti základních škol.

Na začátku si všechna školní družstva převzali hráči a hráčky ze všech soutěží z celé Moravy. Kapitáni školních družstev si nalosovali jedno z hráčů či hráček, a ti pak byli se školním družstvem po celé dopoledne.

Hlavní organizátor akce zvané Jižní míček si připravil i překvapení v podobě semináře psychologie sportu s lektorkou Terezou Simperovou. „Tohoto setkání využili i naši hosté, zástupce radnice Ostrava-Jih, referent pro sport z odboru sportu a školství Romana Filipová, a krajská manažerka Moravskoslezského krajského svazu házené Petra Zeleňáková,” uvedl organizátor Pavel Rekšák.

„Lektorka velice zkušeně vtáhla všechny do dění a otevřené diskuze, o téma byl velký zájem. Takže vymezený čas, který byl určen pro tento seminář, byl dokonce navýšen. Byla to první akce tohoto druhu, hlavní organizátor ve spolupráci s lektorkou však už pracují na další podobě seminářů,“ dodal Rekšák.

Tvorba webových stránek: Webklient