Na úterý 22. listopadu naplánovala trenérka Sokola Poruby a zároveň trenérka MSKHC Petra Vavříková ve spolupráci MSKSH, Sokola Poruby a s trenéry klubů HC Nový Jičín, Házená Paskov a TJ TŽ Třinec tréninkový kemp mladších žaček.

Kemp trval tři hodiny a uskutečnil se v hale SŠ dopravní na Moravské ul. v Ostravě. Ze čtyř klubů se na něj sjelo dohromady 43 dívek a dva chlapci, kteří ve svém klubu hrají s děvčaty a nemají chlapecký tým.

Na účastníky čekala různá cvičení. Po rozcvičení začali atletikou a koordinací. Vyzkoušeli si různé varianty cvičení na koordinačním žebříku a překážkách, vždy s důrazem na správné provedení. Poté si zkusili jednoduchá posilovací cvičení, opět s důrazem na správné technické provedení. Následně ve dvojicích všichni zjistili, co je to úpolový sport a k tomu ještě trenéři přidali krátká obratnostní cvičení.

Po krátké pauze si trenér brankářek Roman Kortus vzal šest brankářek na speciální brankářská cvičení. Zato hráčky si už vzaly míče a přišly na řadu různé druhy přihrávek. Vše bylo v pohybu a postupně se přidala i cvičení na uvolnění s míčem. Pokračovalo se střelbou, opět vše s důrazem na správnou techniku. Holky a kluci stříleli ze země, z výskoku, z obou nohou a zkoušeli také podstřel.

Na konci kempu bylo na řadě herní cvičení. Hráčky a hráči se rozdělili podle výkonnosti a hráli proti sobě tři na tři. „Děkuji všem zúčastněným za spolupráci, jak hráčkám a hráčům, tak trenérům. Jsem ráda, že se navzdory covidu rodí v našem kraji generace šikovných děvčat. Pokud všem vydrží chuť trénovat a zlepšovat se, nemusíme se o budoucnost dívčí házené bát. Těším se na další podobné akce,“ shrnula trenérka Vavříková první letošní akci v kategorii mladších žaček.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient