V úterý 28. února proběhlo další kolo školní ligy Ostrava – Jih II pro třetí a čtvrté třídy. Předat své zkušenosti přišli taky Mathias Choleva z Frýdku-Místku a Aneta Kavalová z Poruby.

Sportovního dopoledne se účastnilo osm družstev ze čtyř škol (ZŠ Mudr. E.Klegova a Lukasova, ZŠ Dvorského, ZŠ Srbská a ZŠ A.Kučery). Organizátorovi školní ligy se podařilo zajistit i dva hosty, kteří byli přítomní po celý turnaj, popovídali si s dětmi, hráli s nimi hry a nakonec každý z nich odměnil dva chlapce a dvě dívky míčem se svým podpisem.

„Na návštěvě jsme měli hráče Frýdku-Místku Mathiase Cholevu a hráčku Sokolu Poruba Anetu Kavalovou. Oba svou házenkářskou kariéru začali právě ve školních ligách, Mathias reprezentoval ZŠ Klegovu. Proto uměli dětem ukázat, kam to jde dotáhnou, a čeho lze dosáhnout ze školní ligy mini házené,“ prozradil organizátor Pavel Rekšák. „Oba se aktivně podíleli na sportovním dopoledni, střídali se a zapískali si i nějaké utkání. Vzali si každé družstvo, se kterým provedli koordinační cvičení. Pro děti to byl opravdový zážitek, zjistili, co sami dovedou nebo nedovedou,“ dodal Rekšák.

Celé sportovní dopoledne se skládalo z několika sportovních aktivit. Na dvou hřištích probíhal samostatný turnaj v mini házené, děti měly taky možnost si v rámci svého družstva zasoutěžit ve střelbě na přesnost na plachtu v brance. Proběhly taky dvě disciplíny z testu házené upravené pro školy. Soutěžilo se v pětiskoku sounož a v běhu s driblinkem, kde bylo zapotřebí ukázat dovednost s míčem. Z každého družstva byly v každé disciplíně oceněni dva nejlepší. „Jako poslední stanoviště byla sestavena opičí dráha, kde byly použity všechny prvky obratnosti,“ řekl Rekšák.

Školní liga opět nabídla pestrost, soutěživost, napětí i dramatičnost. Každý ukázal to nejlepší, co uměl.

Tvorba webových stránek: Webklient