V pátek 14. června proběhl závěrečný turnaj v miniházené nazvaný Jižní míček. Jednalo se o finále pro první a druhé třídy základních škol z Ostravy-Jihu.

Do akce se zapojilo 14 družstev z devíti základních škol. „Po celý školní rok děti hrály bez počítání výsledků, pro radost z pohybu, nabytí vědomostí a umění v házené. A teď přišlo konečně velké finále, kde děti měly ukázat, co se za ten školní rok naučily,“ řekl organizátor Pavel Rekšák.

Sportovní centrum Dubina prochází velkou rekonstrukcí, takže bylo třeba najít náhradní místo. „Hledání náhradních prostor pro finále nám narušilo nepříznivé počasí. Ještě, že Jižní míček má tak vynikající jméno, že se nás ujala paní ředitelka Kalousková, finále jsme tak mohli odehrát v obou tělocvičnách na ZŠ Mudr E. Lukašové a Klegová. Za to paní ředitelce moc děkujeme,“ uvedl Rekšák.

Finále se velmi povedlo. Dorazila i bývalá žákyně ZŠ Klegova Charlotte Cholevová, která byla po celé finále s dětmi. „Rozdávala úsměvy, radost, rozhovory a rady, nakonec si vzala ten nejtěžší úkol a jako rozhodčí odpískala boj o první místo,“ pokračoval Pavel Rekšák.

Aby děti měly možnost ukázat své dovednosti, každé družstvo se zúčastnilo soutěže hodu míčem na radar. Z každého družstva byli vybráni dva nejlepší, kteří byli ocenění a odměněni diplomem a malou cenou.

Ocenění za turnaj získaly všechny týmy a všechny děti. Pozornost obdrželi i všichni učitelé a zástupci školy. Dorazila taky Romana Filipová z odboru školství a sportu z radnice Ostravy-Jihu.

„Děti si odnesly krásné zážitky. Nejen z tohoto finále, ale z průběhu celého ročníku Jižního míčku. Podle jejich reakcí se už teď moc těší na další školní rok, samozřejmě ne na učení, ale na házenou,“ usmál se Rekšák.

Konečné pořadí:

1. ZŠ Mudr E.Lukašové a Klegova B
2. ZŠ Srbská
3. ZŠ Mudr E.Lukašové a Klegova A
4. V. Košaře

    Tvorba webových stránek: Webklient