V příštích dnech startuje populární turnaj Polanka Cup, který letos nabídne už sedmadvacáté pokračování. I tentokrát bude turnaj mezinárodní, i když výrazně méně, než se předpokládalo. 

Týmy se do Polanky začnou sjíždět už od čtvrtku, samotný turnaj ale proběhne od pátku do neděle. Bude se hrát v kategoriích mini 4+1, mini 6+1, mladší žáci, starší žáci a mladší dorost. Jedná se o klučičí turnaj, v některých týmech se však objevují také dívky. 

Turnaj proběhne v hale a na čtyřech venkovních hřištích. Domácí Polanka bude mít zastoupení ve všech kategoriích, dorazí však také týmy z Náchodu, Ivančic, Brna, Olomouce nebo Litovle. 

Polanka Cup je mezinárodním turnajem, ovšem letos to bude vinou covidu jiné. Odhlásilo se nám dvanáct slovenských týmů. Po návratu domů by totiž házenkáři museli do karantény. Ze Slovenska tak nakonec přijede jen Čadca,” uvedl sportovní manažer házenkářské Polanky a předseda Moravskoslezského krajského svazu házené Pavel Bochnia. 

Turnaj dříve probíhal na závěr sezony vždy druhý víkend v červnu, letos se ale kvůli koronavirové situaci hraje až na konci srpna. Týmy se k nám rády vrací. Máme tady i doprovodný program, atrakce pro děti, taky ohňostroj. Snažíme se, aby byli všichni spokojeni a věříme, že tomu tak bude i tentokrát. Srdečně tak zveme všechny fanoušky a příznivce, aby se přišli podívat, jak jsou týmy připraveny na začátek sezony,” dodal Bochnia

Foto: SKH Polanka nad Odrou

Tvorba webových stránek: Webklient