V sobotu 10. prosince proběhla v Polance krajská kvalifikace Házenkářského desetiboje v kategorii mladších žaček.

Z osmi týmů mladších žaček Moravskoslezského kraje se do kvalifikace Házenkářského desetiboje přihlásilo šest družstev – 1.SC Bohumín, Sokol Klimkovice, Sokol Karviná, TJ TŽ Třinec, HC Nový Jičín a pořádající Sokol Poruba.

Družstva byla rozdělena do dvou skupin po třech týmech a z každé skupiny vítěz postupoval do regionální kvalifikace. „Bohužel, v sobotu ráno se z důvodu velké marodky odhlásil Třinec, a o dvě postupová místa tak nakonec bojovalo jen pět týmů. Po dohodě všech zúčastněných zůstal systém zachován,“ uvedla trenérka Poruby Petra Vavříková.

Ve skupině A byly všechny výsledky Třince kontumovány a o postup bojoval Nový Jičín s Bohumínem. Souboj to byl opravdu těsný, osobní obrana i shot outy skončily remízou a hru jen o branku vyhrál Bohumín. Výsledky technických disciplín měl lepší také Bohumín, který si tak zajistil postup.

Ve skupině B o postup bojovala Poruba s Karvinou. V týmu Klimkovic totiž nastoupil chlapec, a tak i kdyby klimkovičtí zvítězili, nemohli by postoupit.

Karviná i Poruba Klimkovice porazily v herních i technických disciplínách. Poruba nakonec zvládla lépe osobní obranu i shot outy a hra dopadla nerozhodně. V technických disciplínách byla také o něco lepší Poruba, a tak se druhým postupujícím stal právě tým z Ostravy.

V samostatné disciplíně Fair play zvítězily Klimkovice. „Všem týmům děkujeme za bezproblémový průběh a všem hráčkám za bojovnost a skvělé výkony. Bohumínu a Porubě gratulujeme k postupu, budou reprezentovat náš kraj v regionální kvalifikaci se Zlínským krajem,“ dodala Petra Vavříková.

Akce proběhla za podpory Moravskoslezského kraje

Tvorba webových stránek: Webklient