Ve středu proběhlo poslední jednání před úvodním ročníkem mezinárodního Handball V4 Cupu, který proběhne od 3. do 5. září v Polance. 

Středeční setkání v Polance vedl krajský trenér a současný kouč české reprezentace Rastislav Trtík. Polskou stranu zastupoval pan David Leszczyniak a Maďarsko reprezentoval Tamáš Moscai, jenž byl jednání přítomen online. Bohužel však nedorazil Slovák Ivo Balint, který měl cestou do Polanky defekt. 

„Doladili jsme poslední detaily a organizační záležitosti. Proběhl taky draft a rozlosování turnaje,” uvedl pan Trtík. Už je tedy jasné, že v pátek po slavnostním zahájení mezinárodní turnaj rozehrají výběry Moravskoslezského kraje a Západoslovenského kraje. Nejprve se proti sobě postaví chlapci, poté dívky. 

Další páteční dvojici vytvoří maďarská akademie NEKA a polský výběr reprezentující Slezsko. Česká mužstva pak v sobotu čekají souboje s Polskem a v neděli s favorizovaným Maďarskem. 

Handball V4 Cup však nebude jen o házené. „Můžeme se těšit také na doprovodný program a odborné semináře, kterých se zúčastním jak já, tak trenér polské reprezentace Patryk Rombel. Za Slovensko a Maďarsko jména ještě nemáme,” prozradil Rastislav Trtík. 

Zajímavé setkání proběhne také na úrovni rozhodčích. „Bude to seminář mladých rozhodčích ve věku od 16 do 20 let. Ti budou zároveň pozorování a mentorováni zkušenými delegáty ze všech čtyř zemí,” dodal Trtík. V sobotu zároveň proběhne setkání vědecko-výzkumných odborných pracovníků vysokých škol. Ostravu bude reprezentovat Katedra studií lidského pohybu, Slovensko bratislavská Fakulta tělesné výchovy a sportu, přijedou také zástupci z Katovic či Krakova i z budapešťské FTVS. 

„Naším cílem je, abychom se všichni mohli vzájemně poznat. Abychom viděli možnosti a podmínky pro růst nové generace. Uděláme vše pro to, aby akce proběhla v přátelském duchu, budeme diskutovat o problémech a dalších možnostech. Vše je připraveno a nachystáno. Už se moc těšíme,” vyhlíží akci Rastislav Trtík. 

Tvorba webových stránek: Webklient