Jasnou sportovní jedničkou v Třinci jsou hokejoví Oceláři. Své místo na scéně však má také místní házenkářský oddíl. 

V minulých dnech proběhl v Třinci sportovní den. Ten pořádala jednota TJ TŤ Třinec, která pod sebou má téměř dvě desítky sportů. Jedním z nic je i házená. 

„Bylo tady několik sportovišť. Zájemci dostali kartičku a po splnění všech úkolů obdrželi drobnou cenu. Na naše házenkářské stanoviště přišlo okolo padesáti dětí, většinou ve věku mezi první a třetí třídou. Zhruba na půl to byli kluci a holky,” uvedl předseda třineckých házenkářů Jan Zamarski. 

Na házenkářském stanovišti byla připravena překážková dráha, jejíž součástí byl taky driblink, slalom i střelba na bránu. „Děti byly spokojené, některé si to u nás vyzkoušely i vícekrát,” říkal spokojeně Zamarski. 

Některé děti, které akci navštívily, se s házenou setkaly úplně poprvé. „Snažili jsme se jim vysvětlil úplné základy. Některé to zkoušely s gumovým míčem, ty větší už s klasickým. Děti si vyzkoušely skok, hod i střelbu a důležité je, že je to bavilo. Dvě z nich už k nám dokonce dorazily na trénink,” dodal Zamarski. 

Házenkářský oddíl v Třinci má v současné době čtyři týmy – starší žačky, ale také mladší žáky, starší žáky a mladší dorostence. „Dospělé už druhým rokem nemáme. Chlapi nám zestárli, ti noví nedorostli, tak jsme se zaměřili na mládež,” uzavřel Jan Zamarski. 

Foto: Házená TJ TŽ Třinec

Tvorba webových stránek: Webklient