V dnešní koronavirové době není jistého vůbec nic. Pro sport to platí dvojnásob. 

Lednový turnaj Česko-Slovenské ligy mladších žáků se měl odehrát v Považské Bystrici. Jenže české týmy kvůli covidové situaci na Slovensko nemohly, a tak se turnaj přesunul do Kopřivnice. A co Považská Bystrica? Ta ani nepřijela.

Z vítězství se nakonec radovaly slovenské Bojnice, druhý byl Frýdek-Místek, třetí Zlín, čtvrté Zubří a pátá domácí Kopřivnice. „Jsme nadmíru spokojení. Začali jsem turnaj organizovat v úterý a v neděli se hrálo. Vše ale bylo perfektní, bez zranění a děti měly radost ze hry. Navíc se hrály hodně vyrovnané zápasy,” prohlásil kopřivnický trenér Tomáš Hývnar.

Na zahájení turnaje dorazil i reprezentační kouč Rastislav Trtík. První turnaj Česko-Slovenské ligy už se přitom měl hrát v prosinci, kvůli koronaviru ale neproběhl. Další akce proběhne 20. února znovu v Kopřivnici, tentokrát už se ale bude jednat o řádný termín. A kluby by poté rády sehrály ještě jeden turnaj, který by byl náhradou za neuskutečněnou akci z prosince.

„Konfrontace s jinými týmy, než na které jsou hráči zvyklí, je vždy přínosem. Navíc se mohou poměřit i se Slováky. Je to vyrovnaný turnaj, ve kterém může každý porazit každého,” dodal Hývnar.

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient