O víkendu proběhl v Polance nad Odrou kreditní seminář pro trenéry na téma: Obranné činnosti jednotlivce, obranné kombinace. Jeho součástí byl i reprezentant Václav Franc z Karviné. 

Lektorem semináře byl reprezentační kouč Rastislav Trtík, o své zkušenosti a poznatky se ale podělili i tři hráči karvinského Baníku a účastníci nedávného EURA – Dominik Solák, Jan Užek a Václav Franc. A právě s ním jsme si krátce popovídali.

Jste rád, že jste se semináře mohl zúčastnit?

Byla to pro mě nová zkušenost, za kterou jsem velice rád.

Na co jste se hlavně zaměřili? Co bylo posláním semináře?

Hlavní zaměření bylo na obranné činnosti jednotlivce. Kladli jsme důraz na správné natočení těla, postavení rukou a nohou. Hlavně s tím je totiž největší problém u výchovy mladých hráčů a hráček.

Když se na to podíváme pohledem dnešní moderní házené. Co je pro hru obranáře – specialisty – nejdůležitější?

Za mě je to určitě práce nohou. Spousta hráčů totiž brání “pouze” rukama a to se v dnešní moderní házené opravdu nedá.

V házené se trénují útočné kombinace, nejrůznější herní varianty, ale jak se piluje obrana?

Dalo by se říct, že vlastně úplně stejně, jako útok. Při tréninku útočné fáze se zaměřuje na správný náběh, pozici střelecké ruky a natočení těla. A stejným způsobem se trénuje i obrana.

Jak moc vám dalo nedávné EURO, kam vás posunulo?

Hlavní věcí, kterou jsem si z nedávného EURA odnesl, je fakt, že se dá hrát s každým týmem. Jde tam především o detaily a jestli v české extralize rozhodují centimetry, tak na takové úrovní rozhodují milimetry.

Foto: HCB Karviná

Akce se uskutečnila za podpory Moravskoslezského kraje
Tvorba webových stránek: Webklient