Házenkářské geny se jen tak nezapřou. Dědí se taky z táty na dceru. A tak v den, kdy Jan Sobol odehrál s Karvinou první finálový zápas proti Plzni, si svůj velký házenkářský debut odbyla jeho dcera Sára. 

Sára Sobolová oslavila v neděli desáté narozeniny. Věnuje se gymnastice, vzdušné akrobacii a taky hraje na flétnu. Teď už je však zároveň hráčkou karvinského Sokola, kde začala před pár týdny dělat své první házenkářské krůčky.

„Díky tátovi se odmalička pohybuji v házenkářském prostředí, tak jsem si řekla, že házenou zkusím taky,” prozradila nám Sára Sobolová, jejíž otec Jan hrával ve Francii, Polsku, Makedoni či na Slovensku a několik let patřil taky k oporám reprezentace. Před sezonou se po letech vrátil do extraligové Karviné, kde také nastartoval svou trenérskou kariéru.

Jan Sobol teď pomáhá parádními výkony Karviné ve finálové sérii s Plzní, ještě předtím ale sledoval, jak si v házenkářské premiéře vedla jeho dcera. Sára odehrála za tým karvinských minižaček zápasy proti Polance B, Bohumínu a Porubě B a blýskla se v nich šesti góly.

„Na začátku jsem byla hodně nervózní, ale po prvním zápase ze mě nervozita spadla. Celkově jsem si to užila a jsem ráda, jak se mi to povedlo,” usmála se talentovaná házenkářka.

Desetiletá Sára je v házenkářském prostředí zatím jen krátce, hodně si ho ale užívá. „Holky mě přijaly skvěle a do kolektivu jsem rychle zapadla. Házená mě vážně moc baví,” řekla spokojeně Sára Sobolová, která pochopitelně čerpá zkušenosti i od svého táty. „Jsem ráda, že mi v házené může radit, pomáhat a učit mě nové věci,” dodala.

Tvorba webových stránek: Webklient