Ve středu 26. dubna se ve Frýdku Místku pod záštitou MSKSH a ASŠK odehraje krajské finále Školského poháru v házené pro chlapce ZŠ a víceletých gymnázií v kategorii III (6.-7.třída).

Do krajského kola se postupně přihlásili všichni postupující z okresních kol, která se uskutečnila v jednotlivých regionech v březnu a dubnu.

Největší boje o postup se odehrály v okresech Ostrava, kde své dovednosti ukázalo sedm přihlášených základních škol, a v okrese Opava, do kterého se přihlásilo osm základních škol. Z těchto klání vítězně vzešly ZŠ Polanka nad Odrou a ZŠ Kylešovice.

Mezi tradiční účastníky krajského kola patří ZŠ E. Zátopka z Kopřivnice a 6.ZŠ Pionýrů z Frýdku Místku. Všichni čtyři postupující poměří své síly a dovednosti v krajském kole. Pouze vítěz postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční od 17. do 19.5. v Jihočeském kraji.

O svá postupující místa z dubnových okresních kol se utkala také děvčata v kategorii III (6.-7.ročník). Největší zastoupení v počtu přihlášených základních škol měli pořádající v okrese Ostrava a Opava. Z celkového počtu sedmi přihlášených ZŠ jsou postupujícími v okrese Ostrava ZŠ Dětská a ZŠ Klimkovice. V opavském okresním kole nechaly za sebou žákyně ZŠ Kylešovice Opava další čtyři soupeře. Přímými postupujícími jsou taky žákyně ze ZŠ Pujmanové z Havířova a ZŠ Jubilejní z Nového Jičína.
Své síly poměří v Krajském finále Školského poháru, které se uskuteční ve středu 3. května ve sportovní hale Slávie v Havířově. Vítěz postoupí do celostátního kola, které se uskuteční od 17. do 19. května v Olomouckém kraji.

Do jednotlivých okresních kol se v našem kraji zapojilo 22 základních škol v kategorii chlapců a 14 základních škol v kategorii dívek. „Jsme za tento počet přihlášených škol rádi. Je vidět, že v jednotlivých regionech je nastavena již dlouhodobá spolupráce se základními školami přes projekt Školní liga. Učitelé na házenou slyší a rádi se těchto akcí zúčastňují,“ uvedla krajská manažerka Moravskoslezského kraje Petra Zeleňaková. „Poděkování patří i všem pořadatelům, zástupcům klubů v pořádajících regionech, jednotlivých okresních a také krajských kolech, bez nich bychom nebyli schopni tyto akce v takovéto míře uspořádat a organizačně zajistit. Je v našem zájmu podílet se na organizaci okresních a krajských kol v házené pro tuto věkovou kategorii a tímto způsobem udržet spolupráci s AŠSK,“ dodala.

Tvorba webových stránek: Webklient