Mladší žačky z Bohumína odehrály parádní sezonu. Korunovaly ji triumfem v krajské soutěži.

Bohumínské házenkářky prošly sezonou téměř bez zaváhání. Body ztratily až v úplně posledním kole, ve kterém prohrály s Novým Jičínem. I tak ale zvítězily o osm bodů před druhou Hrabůvkou, bronz bral Nový Jičín. „Že jsme na konci prohráli, to nás nemrzelo, takto my nastaveni nejsme. Naopak, velmi si vážíme úspěchu, kterého jsme dosáhli,“ řekl bohumínský trenér David Zaoral.

Mladší žačky z Bohumína vyhrály krajskou soutěž ve své novodobé éře úplně poprvé. „Byla to hodně náročná sezona, dostali jsme se i do ČSPL a do krajského kola desetiboje. Holky se s tím vypořádaly velmi dobře,“ připomněl Zaoral, který pochválil soudržnost celého týmu: „Pokud holky dodržovaly pokyny v obraně, tak jsme dostávali málo gólů. Měli jsme i širokou soupisku, mohli jsme tak využívat pomoci ze střídačky.“

Po krajské soutěži bohumínské házenkářky vyrazily na turnaj do Kunovic, v červnu je pak čeká ještě turnaj plážové házené v Praze.

Tvorba webových stránek: Webklient