Víkendový zápas v Brně byl posledním utkáním, ve kterém stál na lavičce týmu z města Tatry kouč Lubomír Veřmiřovský. Toho ve funkci nahradil Aleš Chrastina.

Čtyřiačtyřicetiletý Veřmiřovský odvedl na lavičce Kopřivnice kus práce, teď už ale vycítil, že nastal čas ke změně. „Po čtyřech a půl letech, kdy jsme měli na starosti celý klub i áčko, už toho na mě bylo opravdu hodně. Tlak v extralize je velký a je to dennodenní práce. Přicházel jsem domů večer a bylo toho už moc. Navíc jsem cítil, že jsem trošičku ztratil tu jiskru, kterou jsem měl na začátku, takže si potřebuju od áčka chvilku odpočinout,” řekl pro klubový web.

Bývalý skvělý házenkář ale v klubu zůstává ve všech dalších funkcích. I nadále tedy bude předsedou kopřivnických házenkářů. „Aspoň budu mít více prostoru pro jednání s partnery a na všechny ostatní věci, protože ono bylo moc složité, když bylo kdykoliv jednání v Praze kvůli extralize nebo asociaci a já musel třeba vstávat ve čtyři ráno a pak jet okamžitě zpátky, stíhat trénink a ještě být připravený v tom smyslu, že nesmím dát na sobě znát, že jsem unavený, protože ta tréninková jednotka by pak stála za nic,” přiznal.

Novým trenérem Kopřivnice se stal někdejší házenkář Aleš Chrastina, který několik let působil i ve Frýdku-Místku. „Tam koučoval velice dobře a bylo vždycky těžké proti němu hrát. I kluci jsou s tou volbou v pohodě. Aleš má velkou chuť tady naskočit a já si myslím, že to bude další impulz pro kluky, fanoušky i celý klub,” řekl na jeho adresu Veřmiřovský, který své rozhodnutí oznámil v kabině teprve nedávno. „Kluci byli překvapení a někteří mě zkoušeli i přemlouvat. Nicméně jsem klukům vysvětlil, co mě k tomu vede a oni mě naprosto pochopili. Hřálo mě hodně na srdíčku, že mi poděkovali za období čtyř a půl roku, které bylo společně fakt fajn. Řekli mi, že je to opravdu posunulo a za to jsem byl strašně moc rád,” dodal.

Svou trenérskou derniéru Veřmiřovský v Brně prohrál, pod trenérem Chrastinou se Kopřivnice poprvé představí v neděli 14. listopadu proti Jičínu.

Foto: KH ISMM Kopřivnice

Tvorba webových stránek: Webklient