Pokračujeme v našem putování napříč kluby Moravskoslezského kraje. Tentokrát jsme si popovídali s místopředsedou ostravského Sokolu Davidem Kalousem.

Rok 2023 míří ke konci. Jaký pro váš klub byl? 

Veškeré úsilí jsme v roce 2023 zaměřili na rozšíření a stabilizování členské základny a podporu náborů nových členů z okolních příměstských částí. To se nám částečně podařilo a zajistili jsme pro další léta, i když s minimálním počtem, členskou základnu klubu. Těší nás podpora klubu městem Ostrava, Sokolu a Českou unií sportu a samozřejmě dalších, bez kterých bychom tento klub nemohli provozovat.

Z čeho, co se vám letos povedlo, máte největší radost?

V dohrávce minulé sezony, v polovině roku, jsme úspěšně zvládli závěr, zejména v mladších dorostencích a setrvali jsme v první dorostenecké lize ČR, což je nejvyšší soutěž mladších dorostenců u nás. V důsledku udržení v nejvyšší soutěži se nám podařilo angažovat trenéra, který od nás odcházel do extraligové Kopřivnice, tedy Aleše Chrastinu. Stabilizoval se kádr mužů a těší nás, že se naši odchovanci vracejí zpět do Ostravy, se snahou pomoci. Radost máme s pokračující spolupráce s klubem z Polanky, kde můžeme vidět naše hráče v nejvyšší soutěži první ligy starších dorostenců. V té se jim v této sezoně hodně daří a my budeme sledovat jejich tažení za mistrovským titulem, což by bylo i pro náš klub velké vyznamenání a velký úspěch. 

A co se naopak moc nepovedlo? 

Nedaří se nám rozšířit zcela členskou základnu minižáků. Také se nám nedaří sehnat kvalitní trenéry k posílení trenérského kolektivu. 

Jaký očekáváte další rok?

Opět všichni budeme muset vyvinout veškeré úsilí k zachování všech složek TJ Sokolu Ostrava a poprat se o příslušnost ve všech soutěžích, ve kterých teď nastupujeme. Malými krůčky chceme opět vychovávat kvalitní házenkáře a slušné lidi i pro život mimo házenou. Zároveň se chceme snažit zaujmout nejmenší k mimoškolní aktivitě a nabídnout členům klubu pohodové zázemí a podmínky.  

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí? 

Děkujeme všem členům, rodičům, dobrovolníkům a lidem, kteří se „motají” kolem házené v TJ Sokol Ostrava s přáním, aby nám zachovali přízeň ve zdraví, pohodě a radosti z vykonané činnosti, ať je to jakákoliv, i v roce 2024.

Tvorba webových stránek: Webklient