Házenkářský program pokračoval. Bojovalo se na domácí i evropské scéně.

Uplynulé kolo Chance Extraligy nabídlo pikantní souboj Frýdku-Místku s Kopřivnicí. Tu trénuje Tomáš Sklenák, který byl ještě v minulé sezoně jednou z opor frýdecko-místeckého týmu. Tentokrát stál ale ne druhé straně. S Kopřivnicí se mu dařilo, tým jel na vítězné vlně, ve Frýdku-Místku ale narazil. Domácí zvítězili 42:29.

„Vnímal jsem, že hrajeme proti soupeři, který trénuje Tomáš Sklenák, protože tři roky byl naším mozkem, tvůrcem hry. Ví o nás všechno. Zná zásady, principy. Perfektně zná všechny hráče, jejich návyky, silné stránky i slabiny. Věděli jsme, že bude chtít družstvo připravit co nejlépe. Chtěli jsme něco změnit, abychom Kopřivnici překvapili, a to se nám podařilo,“ řekl po zápase spokojený domácí kouč Daniel Valo. Úplně jiné pocity měl po zápase Sklenák: „Po našich velmi dobrých výkonech v předešlých zápasech nám nešlo vůbec nic. Hráli jsme hrozně. Vyžrali jsme si to až do konce. Musíme ale zvednout hlavy a jít dál.“

Pokračoval taky Evropský pohár, ve kterém se představila Karviná. Ta v úvodním zápase doma porazila rakouský celek Fivers Margareten a zajistila si dobrý náskok do odvety. Jenže v té nezvládla koncovku, prohrála 34:28, a rozhodnout tak musely sedmičky. V těch se blýskl karvinský gólman Galia, který si připsal dva zákroky. Hráči Baníku proměnili všechny čtyři pokusy a jdou dál.

Ještě předtím si Baník poradil v extralize s Hranicemi, na jejichž palubovce vyhrál 32:20.

V akci byly taky házenkářky Poruby. Ty nejprve prohrály pohárové utkání na půdě Mostu (27:37) a následně po boji doma padly i s Plzní (21:23). Ostravankám na body nestačilo ani osm branek Anežky Farářové.

Foto: Jan Smekal

Tvorba webových stránek: Webklient