Pokračujeme v našich návštěvách mezi kluby Moravskoslezského kraje. Tentokrát nám odpovídal Vladimír Jančošek ze Sokolu Karviná.

Jak byste za váš klub zhodnotil loňský rok?

Myslím, že jsme ho splnili tak ze 70 procent z celkového očekávání.

Co se vám loni povedlo? Co vám udělalo radost?

Konsolidovali jsme oddíl, hráčky, některé kategorie, kompletně jsme taky vyřešili kádrové zajištění všech družstev. Mírné zlepšení nastalo i po finanční stránce.

Co se naopak moc nepovedlo?

Záporné jednání s majiteli sportovní haly Kovona, co se týká výše nájmu za účelem tréninků. V hale STARS, která je majetkem města, je menší nájem, jenže ta je celoročně obsazena především házenkáři HCB.

Jaký očekáváte letošní rok?

Chceme pokračovat alespoň v současném trendu a podle situace znovu přihlásit ženské družstvo do soutěže. V případě sníženého nájmu na Kovoně bychom taky rádi rozšířili tréninky na třetí den v týdnu. Zároveň bychom rádi zapojovali mládež kromě celoročních soutěží i do dalších aktivit, jako je Žákovská liga, Házenkářský desetiboj, ČSPL i další mimosezonní turnaje. Na mysli mám i sportovní a společenské aktivity města Karviná nebo celooddílové letní soustředění. Po několika letech náš malý oddíl úspěšně rozjel v Karviné Školní ligu v miniházené základních škol. Chtěli bychom, aby hráčky měly radost ze sportu, aby vznikly nové kamarádské vztahy a hlavně, aby hráčky byly připraveny do života díky kolektivnímu sportu, který si zvolily.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí? 

Byl bych rád, abychom vždy našli společnou cestu a porozumění v „bermudském” trojúhelníku mezi rodiči, hráčkami a trenéry, respektive vedoucích družstev.

Tvorba webových stránek: Webklient