Mladší žáci Karviné ovládli víkendový turnaj ČSPL, který se hrál na jejich domácí půdě. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen karvinský Jan Šmíd (12).

Jak jste si užili vaše vítězství? Který zápas byl nejtěžší?

Teď použiju něco, co říká náš trenér. Vítězství jsme si užili, ale to, co bylo včera, je minulost a my se musíme soustředit na budoucnost. Nejtěžší zápas byl proti Žilině, protože oba týmy chtěly výhru.

Hrajete i proti týmům z Polska a Slovenska. Je to jiné, než proti českým soupeřům?

Podle mě to není zas tak jiné, ale přijde mi, že tam jsou některé týmy silnější než v české lize. V domácí soutěži se pořád setkáváme se stejnými soupeři a takto můžeme získat nové zkušenosti.

Jak moc se váš tým od začátku sezony posunul dopředu?

Myslím si, že jsme se zlepšili hodně. Hlavně v rychlosti, díky našem kondičnímu trenérovi, a taky v obraně a útoku díky našim ostatním trenérům.

Stal jste se nejlepším hráčem turnaje. Co pro vás toto ocenění znamená?

Určitě jsem rád, že jsem byl vybraný právě já. Znamená to pro mě to, že se v házené posunuju správným směrem, motivuje mě to k lepším výkonům.

Souhlasíte, že se vám turnaj hodně povedl?

Se svým výkonem jsem byl celkem spokojený. Až na to, že jsem dělal technické chyby a neproměnil jsem některé šance. Vzpomněl jsem si i na radu jednoho z trenérů a udělal jsem, co říkal – a byly z toho hned dva góly.

Máte nějaký házenkářský sen nebo vzor?

Ano mám házenkářský vzor, kterým je Jonáš Patzel. Mým házenkářským snem je hrát za českou reprezentaci a za muže HCB Karviná.

Tvorba webových stránek: Webklient