Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji odstartovala. Naše házenkářské týmy chlapců i dívek v pondělí odehrály po třech zápasech.

Chlapecký tým Moravskoslezského kraje v této sezoně dosud ani jednou neprohrál. Trenéři se toho trochu báli a jejich obavy se taky potvrdili. Hned v úvodních střetnutí totiž jejich svěřenci prohráli 15:18 se Zlínským krajem. Poté ale zabrali a porazili jak Prahu (15:10), tak Olomoucký kraj (15:11).

„Z prvního utkání jsem zklamaný. Kluci neměli v pořádku hlavy a dělali chyby, na které u nich nejsme zvyklí. I když jsme se snažili, tak byl soupeř lépe psychicky připravený. Další dva zápasy jsme měli herně více pod kontrolou, ale pořád to není ono. Není to ten tým, na který jsme zvyklí. Kluci ví, že jsou pasováni do role jednoho z aspirantů na medaili a na hřišti se to projevuje. Doufáme, že ty dvě výhry nám zvednou sebevědomí a zítra je dokážeme zúročit tak, abychom se v tabulce dostali na druhé místo a zajistíme si boj o semifinále,“ řekl kouč Petr Mazur.

Jednu porážku zapsaly i dívky, které prohrály 7:10 s Ústeckým krajem. Taky ony ale dvakrát vyhrály a zdolaly jak Středočeský kraj (20:7), tak i Vysočinu (19:13).

„V prvním zápase jsme bohužel neproměnily pěkně vypracované šance a tři sedmičky. Bylo to hodně nervózní, další dva duely jsme ale zvládly v pohodě,“ uvedla trenéra Lucie Hudečková.

V úterý naše dívky čeká Praha, Olomoucký kraj a Plzeňský kraj, chlapci narazí na Královéhradecký kraj a Středočeský kraj.

Tvorba webových stránek: Webklient