Sedmnáctiletý Patrik Chobot z Ostravy odehrál parádní ročník. Ten završil korunou pro krále střelců na Polanka Cupu.

„Polanka Cup jsem si užil, stejně jako každý rok, celkem se mi dařilo, ale určitě to mohlo být o dost lepší. Jenom mě mrzí, že poslední Polanka Cup, kde jsem byl jako hráč, jsme nezakončili zlatou medailí,“ svěřil se sedmnáctiletý kanonýr.

Patrik Chobot dal v letošní sezoně 179 branek a mladším dorostencům Ostravy pomohl k historickému titulu. „Sezona byla neskutečná jízda. Byla to nejpovedenější sezona za 11 let, co hraji házenou. Titul pro mě znamená strašně hodně, je to snad ta nejhezčí odměna, která za odvedenou práci existuje,“ přiznal talentovaný házenkář, který patřil k největším lídrům mistrovské party. „Vůbec to takhle neberu, v každém zápase se snažím podat co nejlepší výkon, ale je to hlavně kolektivní sport. Myslím si, že máme dost dobrý tým na to, abychom vyhrávali některé zápasy, aniž by se mi dařilo,“ dodal skromně.

Chobot přechází mezi starší dorostence. „Zůstávám hráčem Ostravy, takže mě čeká druhá liga staršího dorostu. Jestli půjdu někam hostovat, to se teprve uvidí,“ říká mladý házenkář, který už nakoukl i do mládežnické reprezentace. A v zápasech proti Rumunsku o sobě dal pořádně vědět. „Hrát za národní tým je pro mě velká pocta a odměna za tvrdou dřinu a výkony, které podávám. Doufám, že v reprezentaci nadále budu pokračovat,“ přeje si.

Letošní sezona byla důkazem toho, že ostravská házená jde hodně nahoru. „Určitě si toho také všímám a myslím si, že jestli se s mladšími kluky bude pracovat stejně jako s námi, tak by mládež Ostravy mohla hrát první ligu pravidelně,“ věří Patrik Chobot, který by jednou rád okusil německou Bundesligu. „Láká mě i Liga mistrů, ale k té mě čeká ještě kus práce,” uzavřel.

Tvorba webových stránek: Webklient