Dalším z klubů, který jsme navštívili, byl Paskov. Popovídali jsme si s předsedou oddílu Jakubem Mecou.

Jaký byl, ze sportovního pohledu, váš rok 2022?

Od konce pandemie jsme se snažili konsolidovat náš klub a otevřít pomyslnou novou kapitolu fungování. Nyní disponujeme třemi žákovskými družstvy. Do přípravky jsme přivítali nové děti, které se úspěšně adaptují na sportovní podmínky. Minižacvo jsme posunuli o další krok vpřed a z jednotlivých turnajů začínají přivážet vítězství a cenné zkušenosti. V kategorii mladších žaček také vidíme zásadní zlepšení. Družstvo si ve své soutěži vybojovalo krásné třetí místo. Velkým úspěchem je postupné zapracovávání minižaček do hry a kolektivu. Posledním družstvem v našem klubu jsou muži. Ti, oproti loňskému roku, předvedli velký vzestup. Podařilo se nám kádr posílit na důležitých postech a celkově rozšířit. Nyní se v Moravskoslezské lize sever dělí o první místo s Meteorem Orlová. Obecně můžeme říct, že uplynulý rok ze sportovního pohledu byl úspěšný. Podařilo se nám rozjet několik projektů, které jsou pro budoucnost klubu velkým přínosem.

Covid skončil, místo něj ale přišla další krize. Jak ji váš oddíl zvládá? A jak ji zvládat bude?

Covidovou krizi vystřídala krize energetická a nastupující hospodářská krize. Rostoucí náklady pociťujeme s každou přijatou fakturou. V této situaci je našim hlavním partnerem městys Paskov. Díky dlouhodobé spolupráci a silnému zakotvení házené v našem městě disponujeme stabilním zázemím v naší škole. Na druhou stranu chápeme potřeby rodičů našich svěřenců a nechceme jim zvyšovat výdaje. Proto jsme ponechali klubové příspěvky ve stejné výši. Také se snažíme pomáhat rodičům s potřebným materiálovým vybavením dětí.

Co se vám během uplynulého roku nejvíc povedlo? Na co jste nejvíc pyšní?

Nejvíce jsme pyšní na rostoucí počet členské základny. Vytvořili jsme adekvátní prostředí pro rozvoj mladých talentovaných hráčů a hráček. Pak s radostí pozorujete hemžení hráčů ve sportovní hale, zvláště, když za námi jezdí děti z celého regionu.

A kde vás naopak tlačí bota?

S rostoucí členskou základnou roste i potřeba odborného personálu, trenérů, asistentů, zapisovatelů, časoměřičů nebo organizačních pracovníků. Bohužel v tomto směru se nám kapacit nedostává. Důvodem může být chybějící školení trenérských licencí v našem kraji nebo absence sportovně-manažerských seminářů orientovaných na PR klubu a managment sportovních subjektů, což můžeme vidět jako trend u jiných sportovních odvětví. Dalším důvodem je také naše dynamika rozvoje. Jistý potenciál vidíme v odchovancích, kteří se již aktivně házené nevěnují, a také v zapálených rodičích, kteří přicházejí s dětmi.

S čím jste vstoupili do roku 2023? Co všechno vás čeká?

V nastávajícím roce chceme dál pokračovat v nastaveném trendu. Nadále chceme rozšiřovat členskou základnu. Z toho důvodu budeme organizovat několik kulturních akcí, jako například dětský karneval, letní příměstský tábor nebo předpouťovou zábavu. Dalším cílem je vytvořit družstvo starších žáků nebo žaček. Obrovský potenciál vidíme také v rozvíjející se spolupráci s okolními kluby, na které budeme nadále pracovat. U elitní mužské kategorie se chceme poprat o postup do vyšší soutěže. Víme, že se jedná o velice těžký úkol, a proto k němu přestupujeme s velkou pokorou. Sama soutěž startuje až v dubnu, a to je poměrně dlouhá doba.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky a další lidi z házenkářského prostředí?

Házenkářské obci chceme popřát mnoho sil a krásných sportovních okamžiků. Našim fanouškům chceme vzkázat: Stůjte za námi a fanděte nám, protože my stojíme na hřišti a bojujeme za vás, za Paskov.

Tvorba webových stránek: Webklient