Ještě v loňské sezoně hrál Jan Sobol za karvinský Baník, se kterým získal extraligový titul. Letos už jej ale můžeme vídat v jiných rolích.

Bývalý reprezentační křídelník Jan Sobol se před minulou sezonou vrátil do mateřské Karviné. S Baníkem získal titul a pak svou dlouhou a úspěšnou kariéru uzavřel. U házené ovšem zůstal, trénuje děti a taky začal spolukomentovat zápasy. 

Loni vás diváci vídali na palubovkách, teď jste se přemístil do komentátorského křesla. Jak jste se tam dostal? 

Měl jsem nějaké informace už od manažera Karviné, potom mi zavolal Dan Šumbera z České televize. Dostal jsem nabídku a neměl jsem jediný důvod ji odmítnout. 

Měl už jste nějaké komentátorské zkušenosti? 

Během covidu jsem měl možnost spolukomentovat zápas ve francouzském Dijonu, ale na poslední chvíli to padlo. Toto je tedy má první zkušenost. 

Byl jste před komentátorskou premiérou nervózní? 

Když jsem poprvé vstoupil na palubovku a s Danem Šumberou jsme začali točit, tak jsem trochu propotil triko. Byl jsem nervózní, ale postupem času jsem se do toho dostal. Nakonec jsem si to užil. 

Po dvou extraligových zápasech jste spolukomentoval taky utkání české reprezentace. Jaké to bylo?

Hodně jsem se těšil, bylo to super. Vrátil jsem se trošku zpátky na mezinárodní scénu, do reprezentačního prostředí. Nějaké chybičky tam z mé strany byly, ale postupem času se do toho člověk vždy dostane. Snad se budu každý zápas posouvat a zlepšovat. 

Nechybí vám házená? Nelitujete, že jste skončil? 

Zpětně toho nelituju, ani v nejmenším. Hraní mi nechybí, v házenkářském prostředí jsem naštěstí zůstal, jen si ho teď užívám z jiné pozice. Na hale jsem pořád, akorát už na jiné straně. Myslím, že jsem udělal správně. 

Stále ale figurujete na karvinské soupisce. Plánujete návrat? 

Na soupisce sice jsem, ale jen jako rezerva, kdyby se stalo něco hodně nepravděpodobného. Myslím, že na hřišti se už neobjevím. 

Zato vaše trenérská kariéra je na začátku. Baví vás? 

Trenérství mě hrozně baví a naplňuje. Vím, že na sobě musím hodně pracovat a mám se co učit, každopádně mě motivuje k tomu, aby byl každým dnem lepší. 

Foto: HCB Karviná

Tvorba webových stránek: Webklient