Ve čtvrtek 21. března se ve sportovní hale ZŠ Žákovská odehrálo krajské kolo v házené pro kategorii III dívky Školského poháru.

Za účasti čtyř základních škol, které postoupily ze svých okresků, poměřily své dovednosti žákyně šestých a sedmých tříd základních škol. Po vyrovnaných vzájemných utkáních, která děvčata předvedla, byly bez ztráty jediného bodu nejúspěšnější hráčky havířovské ZŠ M. Pujmanové, které zaslouženě postoupily do celostátního finále Školského poháru. Druhá skončila ZŠ Klimkovice, třetí ZŠ Jubilejní z Nového Jičína a čtvrtá ZŠ Jiřího z Poděbrad z Frýdku Místku

Pořadatelem letošního ročníku finálového turnaje je Zlínský kraj, turnaj se uskuteční od 15. do 17. května.

„Díky spolupráci s AŠSK MSK a regionálními kluby se nám daří v našem kraji do této akce zapojovat čím dál více škol i v kategorii dívek, jak v okresních, tak krajských kolech, za což jsme rádi. A věříme, že i díky rozšiřujícímu se projektu Školní liga v našem kraji se nám to bude dařit i v dalších letech,“ řekla krajská manažerka Petra Zeleňaková.

Tvorba webových stránek: Webklient