V našem putování po krajských oddílech jsme tentokrát zamířili do Klimkovic a popovídali si s předsedou oddílu Zdeňkem Zbořilem.

Leden už je ve své druhé polovině, vraťme se teď ale ještě k roku 2021. Jaký pro vás byl?

Já bych rok 2021 zhodnotil podle náročnosti, jako každý rok v oddíle, kdo chce posunout naši házenu vpřed. Zaměřili jsme se na spoustu náborů a školení trenérů. Začali jsme od podzimu trénovat s dětmi pětkrát týdně a od podzimu se nám v klubu podařilo obsadit a přihlásit jedenáct družstev do soutěží ČSH a MSKSH. Náš dlouhodobý cíl nastolený před třemi až čtyřmi lety, kterým bylo znovu začít pracovat s holkami, se nám daří. Letos máme obsazeny družstva žaček v návaznosti od přípravky přes minižačky až po mladší žačky.

Co vám loni udělalo největší radost?

Mladší žačky skončily po podzimu první. Je to první ročník dívek, se kterým pracujeme v našem oddíle. A první jsou i naši starší žáci. Také jsem pyšný na náš mužský oddíl, kde si po dlouhých letech můžeme vybírat do sestavy ze spousty hráčů. Nesmírně pyšný jsem také na obětavost trenérů a funkcionářů okolo házené v Klimkovicích.

Čeho byste rádi dosáhli letos?

Chceme stabilizovat náš oddíl a rozšířit ho o další družstvo starších žaček. Bude těžké obhájit naše pozice, ale spíš, než pořadí, chceme posunout výkonnost hráčů na vyšší level. Taky budeme pokračovat v náborových akcích, nechceme usnout na vavřínech.

Máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky a další lidi, kteří se pohybují v házenkářském prostředí?

Věřím tomu, že lidé, kteří se pohybují okolo naší milované házené, to myslí upřímně. Nemám rád, když někdo kritizuje nepodloženou práci a kritizuje někoho na sociálních sítích. Kritizovat se má tam, kde to má účel. Na sociálních sítích je třeba podporovat naši milovanou házenou a fandit našim reprezentantům v každé kategorii. Ať už vyhrají, nebo prohrají.

Tvorba webových stránek: Webklient