Čeští házenkářští dorostenci získali zlato na EHF Championshipu v Izraeli. Ve finále porazili v pekelné kulise domácí tým 25:24, čímž si zajistili vstupenku na MS U19 2023 a juniorské EURO 2024.

Lví podíl na zlatém úspěchu českého týmu měl sedmnáctiletý ostravský gólman Vojtěch Košťálek, který v závěru utkání vytáhl dva úžasné zákroky a Izraelcům zabránil ve srovnání skóre.

Co jste prožívali poté, co jste získali zlato?

Byl to samozřejmě skvělý pocit. Ale slovy se vyjádřit nedá, člověk si to musí zažít.

V závěru zápasu jste vytáhl parádní dvojzákrok. Co se vám potom honilo hlavou?

Po zákroku jsem byl pořád hlavou v zápase, protože zbývalo 30 sekund do konce. To se potvrdilo tím, že Izraelci měli ještě poslední střelu, až poté mohly začít oslavy!

Byly to nejdůležitější zákroky vaší kariéry?

Každý zákrok brankáře v závěru utkání je důležitý. Ale samozřejmě, že tento byl výjimečný tím, že nám pomohl k postupu na mistrovství světa.

Jak jste si vůbec atmosféru a vše okolo užili? Bylo finále proti domácím hodně náročné?

Já osobně jsem z našich domácích zápasů na bouřlivou atmosféru zvyklý, protože máme výborné fanoušky. Ale toto bylo přece jen něco, co nikdo z nás nikdy nezažil. Plná hala nás celý zápas dostávala pod tlak pískáním a bučením, ale i to se nám podařilo ustát.

V loňské sezoně jste získal zlato s ostravským dorostem. Lepší rok jste si asi nemohl přát, že?

Minulá sezona byla velmi úspěšná. První místo v lize a vítězství na šampionátu, to se nepodaří každý rok. Bylo to krásné, ale nyní je čas se plně soustředit na sezonu novou.

V létě po vás sáhla Karviná. Kde budete příští sezonu chytat?

Jsem pořád hráčem Sokola Ostrava. V příští sezoně budu hrát v SKH Polanka, kde budu na limitovaný přestup. Do Karviné budu dojíždět na vybrané tréninky pod dohledem Michala Brůny a Martina Galii.

Co se od něj budete chtít naučit?

Všichni ví, že je to jeden z našich nejlepších brankářů v historii. Budu se snažit naučit se od něj co nejvíc.

Karviná navíc ukázala i na vašeho bratra…

Jsme na sebe od mala zvyklí. Určitě je pro nás výhodou, že si Karviná vybrala nás oba.

Tvorba webových stránek: Webklient