Mladší žačky Poruby ovládly svou soutěž a slaví zisk zlatých medailí. Nejen o cestě k nim, ale také o blížícím se finále desetiboje, jsme si popovídali s trenérkou Petrou Vavříkovou.

Získaly jste zlato. Jak jste si ho užily? Jaké byly oslavy?

Oslavy byly zatím krátké a proběhly jen přímo na hřišti a v šatně. Chystáme na konec sezony větší oslavu všech úspěchů naši mládeže. Holky byly neskutečně šťastné. Vzhledem ke covidu a jejich věku je to jejich první větší úspěch v jejich začínající sportovní kariéře. Sezona nám ještě ale zdaleka nekončí, vše teď soustředíme na víkend a finále házenkářského desetiboje.

Soutěž jste vyhrály o dva body před Bohumínem. Jak moc byla sezona náročná? Čekali jste, že bude tak vyrovnaná?

Závěr soutěže mladších žaček byl hodně zamotaný a do posledního kola nebylo úplně jasné, kdo bude na kterém místě. Tři družstva bojovala o tři medaile. Sezona mi moc náročná nepřišla, hraje se ob týden a kádr se nám podařilo vcelku dobře rozšířit. Pouze v době karantén se nám občas stalo, že jsme hráli bez možnosti nebo s minimem střídání. Ale vše jsme zvládli. Samozřejmě je dobře, že jsme hráli hodně vyrovnaných utkání a některé i prohráli, to patří ke sportu a hráčky se tak naučí zvládat hru pod tlakem a naučí se prohrávat. To je posouvá dál a ví, že se musí pořád zlepšovat.

Byly jste před posledním víkendem nervózní, jak ho zvládnete? S Klimkovicemi jste remizovaly. Byl to náročný zápas?

Holky určitě nervózní byly a šlo to poznat právě v utkání s Klimkovicemi, které jsme v minulém utkání s přehledem porazili. Teď jsme se trápili hlavně v útoku a chyběla nám potřebná koncentrace při střelbě. Přesto utkání nakonec holky dotáhly alespoň na remízu. S Paskovem už ta nervozita z holek spadla, větší prostor dostaly mladší holky a skvěle to zvládly. Pak už vypukla čirá radost.

Teď vás tedy čeká finále desetiboje. Jak byste se tam chtěly umístit?

Na desetiboj se osobně moc těším, bude to má třetí účast ve finále a jsem ráda, že to holky zažijí. Je to opravdu super akce a v Plzni umí turnaj skvěle zorganizovat. Náš postup se zrodil celkem nečekaně, ale o to víc chceme zabojovat o co nejlepší výsledek a potvrdit, že tam patříme. Jakákoli konfrontace s týmy jiných krajů holky hodně posune do další sezony. Konkurence je na desetiboji veliká, na turnaji Prague Handball Cup jsme viděli hrát Slavii Praha a DHC Plzeň, což jsou určitě favoritky na celkové vítězství. Našim cílem je podat co nejlepší výkon a nebýt poslední. Držte nám palce, budeme se snažit důstojně reprezentovat náš Moravskoslezský kraj.

Tvorba webových stránek: Webklient